XVIII Gminny Przegląd Jasełek

XVIII Gminny Przegląd Jasełek przeszedł do historii. Cieszymy się, że dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół gminy Mosina wróciły na deski sceny Mosińskiego Ośrodka Kultury z przedstawieniami bożonarodzeniowymi i jasełkami. 18 grudnia zobaczyliśmy następujące grupy: Prywatne Przedszkole Happy House w Czapurach, przedszkole nr 3 Integracyjne w Mosinie, Przedszkole Publiczne Akademia Odkrywców w Krośnie, klasa 0c z Zespołu Szkół w Krośnie, Przedszkole nr 4 „Bajkowy Domek” w Mosinie, klasa II ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie, Przedszkole w Wiórku, kl. 2 z Zespołu Szkół w Krośnie Szkoła Podstawowa im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. 19 grudnia zaprezentowały się następujące grupy: klasa 2a ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach, reprezentacja klas 4, 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Pecnej, klasa 4a ze Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku, klasa 6b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, klasy 2 ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Czapurach oraz klasa 1c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Łącznie na scenie MOK wystąpiło niespełna 400 dzieci prezentując jasełka i przedstawienia w różnorodnym stylu, zarówno tradycyjne, jak i nowatorskie, dynamiczne i nostalgiczne, śpiewane, taneczne, zawierające pantomimę, recytacje, z humorem i poważnie. Jury w składzie: Ajżan Prendke – reżyserka trzech teatrów, instruktorka i animatorka zajęć teatralnych dla młodzieży i dorosłych, Joanna Janecka-Rembowska – instruktorka i animatorka zajęć dla dzieci oraz Magdalena Kaczmarek – aktorka teatru amatorskiego i animatorka zajęć bibliotecznych i literackich wyłoniło zwycięzców.

Kategoria A – przedszkola i klasy 0 szkół podstawowych:

I miejsce – grupa z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich w Krośnie, klasa 0c przygotowana przez panią Monikę Maćkowiak

II miejsce – grupa z Przedszkola nr 3 Integracyjnego w Mosinie, przygotowana przez panią Ktarzynę Marcinkowską i Joannę Sikorę

III miejsce – grupa z Prywatnego Przedszkola Happy House w Czapurach, przygotowana przez panią Karolinę Srokę i panią Joannę Wróblewską

Kategoria B – klasy 1 – 3 szkół podstawowych:

I miejsce – klasa 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie przygotowana przez panią Milenę Wieruszewską i panią Katarzynę Frygier

II miejsce – klasa 2 a ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach, przygotowana przez panią Dorotę Liphardt, panią Karolinę Baraniak i panią Annę Oziemkowską

III miejsce – klasa II ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego w Rogalinie, przygotowana przez panią Ewę Cebulską i panią Agnieszkę Feder

Kategoria C – klasy 4 – 6 szkół podstawowych:

I miejsce – reprezentanci klas 4, 5, 6 ze Szkoły Podstawowej w Pecnej, przygotowani przez panią Monikę Andrzejewską, panią Justynę Kałuzińską i panią Dorotę Paluszkiewicz

III miejsce ex-aequo – Szkoła Podstawowa „Pod Lipami” w Krosinku (klasy 4 – 6) przygotowane przez pana Ireneusza Łuczaka, panią Justynę Karalus i Panią Ewę Solarską oraz panią Beatę Oziemską

III miejsce ex-aequo – klasa 6 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie przygotowana przez panią Beatę Kacza

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie jasełek; dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy włożyli ogrom pracy w niezliczone próby i przygotowania nie tylko związane z opanowaniem tekstu przez młodych aktorów, ale również z grą aktorską, choreografią, rekwizytami i elementami scenografii. Każdy nauczyciel przygotowujący grupę stał się jednocześnie reżyserem, scenarzystą i choreografem. Największą wartością były wspaniale przekazane emocje podkreślające wyjątkowy i piękny czas Bożego Narodzenia.

Po długiej przerwie na deski sceny Mosińskiego Ośrodka Kultury wraca Gminny Przegląd Jasełek. Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w przeglądzie. Regulamin i karta zgłoszeń dostępne pod linkami.

Regulamin

Karta zgłoszeń

Plakat zapowiadający gminny przegląd jasełek, który odbędzie się 18 i 19 grudnia 2023 roku.

 

_____________________________________________________

 

____________________________________________________________________________________________

FINAŁ

10 stycznia 2024

10 stycznia 2024 roku podczas finału XVIII Gminnego Przeglądu Jasełek w Mosinie zobaczyliśmy dwa przedstawienia w wykonaniu dwóch grup: klasy 0 z Zespołu Szkół w Krośnie, Szkoły Podstawowej im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz klasy 1 c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie.

Pomiędzy spektaklami Burmistrz Gminy Mosina Dominik Michalak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie Ziemowit Maląg wręczyli dyplomy i upominki laureatom i grupom, które uzyskały drugie i trzecie miejsca.

Gmina Mosina

Gmina Mosina – aktualności, dyskusje

 

Share Post :

Facebook
Skip to content