KLUB BAB WSPANIAŁYCH

Klub „Bab Wspaniałych” działa w ramach Mosińskiego Ośrodka Kultury od września 1982 r. Działalność klubu zapoczątkował kurs tkactwa, który prowadziła późniejsza prezeska – Pani Krystyna Wojciechowska-Warszawska. Celem działalności, od momentu powstania klubu było: uczenie się rzeczy pożytecznych przydatnych w prowadzeniu gospodarstwa domowego, prace ręczne, dekoracje okolicznościowe. Od roku 1989 prezesem klubu została jedna z członkiń Pani Maria Bartkowiak. Pod jej przewodnictwem członkowie klubu nie tylko zachwycają kunsztem, precyzją wykonania prac hafciarskich czy robótek na szydłach, ale poszerzyły swoje zainteresowania o poznawanie różnych regionów Polski. Każda wycieczka jest turystycznie dopasowana do wieku i możliwości członkiń klubu. Prace członkiń klubu są podziwiane na wystawach w Mosinie – prezentowane były w holenderskim mieście Bunschoten oraz poznańskiej telewizji. Za swoja działalność w roku 1986 r. klub „Bab Wspaniałych” został wyróżniony przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. klub „Bab Wspaniałych” to niezwykła grupa, która obecnie liczy 25 członkiń. Kultywują zachowując od zapomnienia dawne tradycje i zwyczaje. To, że nadal tak prężnie działa i się rozwija świadczy o dużym zaangażowaniu wszystkich Pań.

Facebook
Skip to content