klasyka w plenerze

Muzyka w blasku księżyca powraca. Już 23 czerwca serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu „Klasyka w Plenerze”. O godz. 21.00, w otoczeniu kościoła parafialnego w Mosinie, wystąpi dla nas zespół muzyki dawnej Très Animé.

 

ℹ️ Zespół stworzony został w 2016 roku przez cztery poznanianki. Jako solistki i kameralistki zdobywały swoje umiejętności na renomowanych polskich oraz zagranicznych Akademiach Muzycznych (m. in. w Niemczech, Szwajcarii, Estonii, Austrii oraz Wielkiej Brytanii) oraz brały udział w wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych specjalistów, zajmujących się wykonawstwem muzyki dawnej.

Od początku swojej działalności uzyskiwały wysokie noty na międzynarodowych konkursach: Biagio Marini Competition Neuburg an der Donau (Niemcy, 2016 r.), Göttingen Händel Competition (Niemcy, 2017 r.). Ich ostatnim sukcesem było wejście do finału prestiżowego International Van Wassenaer Competition w Utrechcie (Holandia, 2018 r.), i zdobycie wyróżnienia w postaci osobistych kursów z wybranym przez siebie mistrzów, które zrealizowały z Alexisem Kossenko w lutym 2019.

Très Animé chętnie współpracuje z innymi instrumentalistami, wokalistami oraz tancerzami. Połączył je Poznań – miasto w którym rozpoczęły swoją przygodę z muzyką dawną i po latach postanowiły połączyć siły aby krzewić jej piękno.

 

Dla mieszkanek i mieszkańców Mosiny Très Animé wystąpi w składzie:

 

Olga Musiał-Kurzawska – flet traverso

Katarzyna Cendlak – skrzypce barokowe

Dagmara Tyrcha – klawesyn

 

W programie m. in.:

Johann Sebastian Bach – Trio Sonata C-dur, BWV 529 Allegro, Largo, Allegro;

Marin Marais – Pieces en Trio Prelude lentement, Fantaisie, Gavotte, Rondeau, Menuet, Passacaille;

Georg Philipp Telemann – Duetto TWV 40:111 Dolce, Scherzando, Largo e misurato, Vivace e staccato.

 

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny. 😊

 

Klasyka w Plenerze - 23 czerwca 2023

 

Share Post :

Facebook
Skip to content