Muzyka dla ucha Królów, czyli kolejna odsłona klasyki w plenerze

24 lipca, o godz. 21.30 odbędzie się drugi z cyklu „Klasyka w plenerze” koncert muzyki klasycznej na skwerze przy mosińskim kościele.

Gorący letni wieczór przenikną subtelne brzmienia muzyki z wieków najdawniejszych – od renesansu do późnego baroku. Spokój i energia, radość i zaduma, delikatność i moc, wreszcie Sacrum i Profanum – zestawienia różnych światów, barw i emocji przeplatać się będą tak, jak w życiu każdego człowieka, każdych czasów. Ensemble del Passato, to zespół, który w swojej działalności odtwarza nie tylko samą muzykę i styl sprzed 300, 400 i 500 lat, ale także oddaje atmosferę towarzyszącą muzykowaniu wiele wieków temu.

Połączenie lirycznego głosu sopranowego z biegłością solówek gitarowych i harmoniczną podstawą lutni gwarantuje wieczór pełen różnorodnych przeżyć.

Wspaniali artyści Ensemble del Passato, to: Anna Budzyńska (sopran), Henryk Kasperczak (lutnie) oraz Maciej Kończak (gitary).

plakat

Galeria 

Share Post :

Facebook
Skip to content