Emilia Domańska na 12. Baltic Mini Textile Gdynia 2022

W Gdyni odbywa się 12 Międzynarodowe Nadbałtyckie Biennale Miniatury Tkackiej 12. Baltic Mini Textile Gdynia 2022.

Baltic Mini Textile Gdynia jest konkursem organizowanym co trzy lata przez Muzeum Miasta

Gdyni dla artystów profesjonalnych z kraju i zagranicy.

W konkursie wybrano pięćdziesiąt  prac z całego świata, w tym pracę p. Emilii Domańskiej, mieszkanki gminy Mosina.

Serdecznie gratulujemy!

____________________________________

Emilia Domańska studiowała na ASP w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz u prof. Jana Węcławskiego, rzeźbę u prof. Jana Berdyszaka, a malarstwo u prof. Tadeusza Brzozowskiego. Zajmuje się malarstwem akwarelowym i tkaniną artystyczną. Brała udział w 250 wystawach i konkursach sztuki, w tym 27 wystawach indywidualnych.

Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in. Nagrodę „Award of recognition”, Toyama (Japonia); III Nagrodę V Ogólnopolskiego Triennale Akwareli w Lublinie; Grand Prix III Międzynarodowego Nadbałtyckiego Biennale Miniatury Tkakiej w Gdyni, Nagrodę Specjalną IX Międzynarodowego Salonu Akwareli w Uckange (Francja); Złoty Medal 46 Międzynarodowego Salonu Sztuk Plastycznych w Bézier.

Share Post :

Facebook
Skip to content