XV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie

Po dwuletniej przerwie Mosiński Ośrodek Kultury zaprasza rzeźbiarzy amatorów na XV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie.

Jest to konkurs, w którym mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą zmierzyć się w rywalizacji bezpośredniej wykonując pracę w glinie szamotowej w ograniczonym czasie. Do rywalizacji można zgłaszać uczniów mieszkających na terenie powiatu poznańskiego już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Osoby dorosłe zgłaszają się samodzielnie. Rzeźby będą oceniane przez profesjonalne jury, w którego skład wejdą aktywni zawodowo rzeźbiarze.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 października 2022 roku, natomiast turniej odbędzie się 28 października.

 

XV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie

 

Pobierz dokument word ➡️ karta uczestnika turniej 2022

Pobierz dokument pdf ➡️ karta uczestnika turniej 2022

Pobierz dokument word ➡️ Regulamin tuniej rzezbiarski 2022

Pobierz dokument pdf ➡️ Regulamin tuniej rzezbiarski 2022

__________________________________________________________________________

XV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie

28 października 2022 roku odbył się XV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie, w którym udział wzięło 87 uczestników z 10 gmin powiatu poznańskiego, z następujących miejscowości: Puszczykowo, Kamionki, Kórnik, Pecna, Rogalinek, Tarnowo Podgórne, Lusowo, Czerwonak, Szczepankowo, Kleszczewo, Plewiska, Komorniki, Skórzewo, Dopiewo, Jerzykowo, Pobiedziska, Krosno, Konarzewo, Stęszew i Mosina.

Temat XV Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego: „Za drzwiami” okazał się bardzo trudny, ale uczestnicy z powodzeniem podjęli wyzwanie. Członkinie Jury, artystki rzeźbiarki – Emilia Bogucka i Izabela Grudzińska podkreślały kreatywność oraz bogactwo pomysłów poszczególnych realizacji.

Wśród najmłodszych uczestników pierwsze miejsce zdobyła Julia Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej im. Gen. J. Dowbora-Muśnickiego w Lusowie, drugie miejsce Julia Bartosz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, a trzecie miejsce uzyskała Aleksandra Bajon ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie.

W kategorii wiekowej obejmującej VII i VIII klasy szkół podstawowych Jury przyznało ex aequo dwa trzecie miejsca Elilii Librowskiej ze Szkoły Podstawowej w Stęszewie i Antoninie Lum ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. Drugie miejsce uzyskał Albert Michalak ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie, a pierwsze miejsce zdobyła Maria Czyżak ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie.

Pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół średnich zdobyła Alicja Kaniewska z Zespołu Szkół im. Kryptologów Poznańskich w Luboniu, drugie uzyskała Gabriela Łajtar reprezentująca Mosiński Ośrodek Kultury, podium zamyka Rozalia Kaczmarek z Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.

Dwie reprezentantki Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu podzieliły między siebie pierwsze i drugie miejsce następująco: rywalizację wygrała Maja Bereta, a drugie miejsce zdobyła Nicole Kostrzyńska.

Wśród dorosłych nie przyznano trzeciego miejsca, drugie zdobyła Sylwia Przybylska-Sawicka, a pierwsze Karolina Molenda.

Grand Prix przyznano Julii Wiśniewskiej ze Szkoły Podstawowej im. Gen. J. Dowbora-Muśnickiego w Lusowie.

Nagrodę główną – odlanie zwycięskiej rzeźby w brązie – sponsoruje Garstka Studio – odlewnia artystyczna z Szymanowa. Po wytężonej pracy uczestnicy turnieju uczestniczyli w prelekcji Andrzeja Garstki i Igora Garstki na temat sztuki odlewnictwa, techniki zdejmowania formy, przygotowania rzeźby do odlewu i wykańczania ze spawaniem i patynowaniem włącznie.

Organizatorem XV Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego był Mosiński Ośrodek Kultury, który również fundował nagrody dla zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych. Gadżety z Mosiny zostały przekazane przez Urząd Miasta, a Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy objął imprezę patronatem.

Małgorzata Witt MOK

 

Share Post :

Facebook
Skip to content