Wodny Świat – Szeroko na Wąskiej 2022

 

Zapraszamy do udziału w plenerowej prezentacji artystów, hobbystów, pasjonatów i kolekcjonerów Szeroko na Wąskiej, która odbędzie się w Ptasim Parku 15 sierpnia 2022 roku, w godzinach 12.00 – 17.00. Jeśli tworzysz, kolekcjonujesz, masz pasję, którą chciałbyś się podzielić, to miejsce i czas jest dla Ciebie.

Zgłoszenia udziału w prezentacji dokonujemy na dostępnych poniżej drukach, po zapoznaniu się z regulaminem.

Należy wysłać je na adres: mok@kultura.gmina.pl  lub przynieść osobiście do siedziby Mosińskiego Ośrodka Kultury: Mosina, ul. Dworcowa 4, pok. 30 lub 31

Wystawie będzie towarzyszyć jarmark rękodzieła. Stoiska handlowe zgłaszamy przez dodatkowy druk jarmarkowy.

Zgłoszenie na wystawę / prezentację – obowiązkowe dla wszystkich uczestników

Regulamin Szeroko na Wąskiej 2022

Zgłoszenie jarmarkowe – wypełniają tylko handlujący

Regulamin jarmarkowy

 

              15 sierpnia 2022

 

Wodny Świat to temat przewodni Szeroko na Wąskiej 2022 roku. Na 40 stoiskach w Ptasim Parku zagościły ryby, muszle, ukwiały, okręty i statki, fale, wody płynące i stojące. Wystawcy jak zwykle nie zawiedli. Arkadiusz Cebulski zaprezentował poszerzoną kolekcję bucików wykonanych z różnych materiałów: ceramiki, szkła, metalu, drewna oraz zestaw tradycyjnych narzędzi rymarskich i szewskich. Alicja Busse oczarowała ręcznie robioną biżuterią z naturalnych kamieni oprawionych w metal. Anna Selke połączyła wianki z ziół, piór i innych materiałów z kolekcją ręcznie szytych dekoracyjnych poduszek, Weronika Krawczyński zaprezentowała delikatną biżuterię, łapacze snów i świece sojowe. Wielką niespodzianką była prezentacja Stowarzyszenia Aurea Tempora, która wprowadziła nas w świat kultury materialnej Słowian Zachodnich. Obchodzący swoje 40 lecie działalności Klub Bab Wspaniałych zaprezentował obrazy haftowane i malarstwo, w którym głównym motywem była oczywiście woda. Właściwą osobą na właściwym miejscu był z pewnością Piotr Stanik, którego modele żaglowców i okrętów przyciągnęły wielu pasjonatów. Łukasz Frost zaprezentował własnoręcznie wykonywane wyroby skórzane. Elżbieta Majchrzak zadziwiła piękną ceramiką artystyczną. Drewniane meble – stołki z plastrów drewna pokazała Olga Gruszczyńska. Mosińska Biblioteka Publiczna zorganizowała morze książek w kąciku czytelniczym. Wyroby ze sznurka bawełnianego zdominowały stoisko Beaty Jurek, natomiast Katarzyna Budnik zaprezentowała malarstwo na deskach, plastrach drewnianych, a Teresa Przybysławska prace szydełkowe, przede wszystkim serwetki, torby i różne formy użytkowe. Maria Gostylla-Pachucka oprócz gobelinów wystawiła akwarele, a Dorota Żuchowska bogaty asortyment praktycznych wyrobów z lnu i bawełny. Małgorzata Młodziejewska zadebiutowała kolekcją pamiątek lotniczych, a Monika Bartkowiak-Zawadzka niezwykle precyzyjnym rysunkiem pastelami i malarstwem. Lalki waldorfskie Anny Leśniewicz spotkały się z wielkim zachwytem. Nie zabrakło prezentacji Galerii Sztuki, gdzie zobaczyliśmy Mosinę na archiwalnych zdjęciach i pocztówkach. Kolejne stoisko należało do Pracowni Artystycznej Rogalinek, gdzie zobaczyliśmy malarstwo sztalugowe i ikony. Fenomenalną wodę zobaczyliśmy w malarstwie Marii Silskiej i równie piękne realizacje Alicji Łuczak. Duet Anna Durka i Magdalena Śniatecka zaprezentowały drewnianą biżuterię, rękodzieło i pluszaki. Izabela Demby kolejny raz zachwyciła barokowo dekorowanymi kartkami okolicznościowymi, a Joanna Wegnerowicz pokazała ręcznie robioną biżuterię, której powstawanie mogliśmy śledzić na bieżąco. Art. Zagroda pokazała wyroby z masy solnej i drewna. Wojciech i Roman Czeski w oryginalny komiksowy sposób opowiedzieli ciekawe historie a Sławomir Biernaczyk odkrywał pasję pszczelarską. Joanna Sprenger zaprezentowała autorską książkę a Krzysztof Sprenger fantastyczne makrofotografie. Każdego roku czekamy na niespodziankę, którą przygotował Radosław Senftleben, tym razem był to stalowy robot wielkości dorosłego człowieka. Promocja Gminy Mosina prezentowała mosińskie gadżety. Kolejnym ciekawym akcentem była wizyta przedstawicieli Jadłodzielni prezentującej DROOM, czyli Darmowy Rower Małomiasteczkowy. W ostatniej chwili pojawiła się Olena Bodnar – malarka z Ukrainy. Mosiński Ośrodek Kultury zaprezentował działalność pracowni plastycznej i ceramicznej. Dla dzieci wystąpił teatr Fuzja w spektaklu pt. „Odkrywcy”. Dzieci mogły skorzystać z przejażdżek na kucykach, a młodzież i dorośli mieli okazję stanąć w szranki z rycerzem. Z pewnością podczas Szeroko na Wąskiej powstało wiele zdjęć pamiątkowych, wykonywanych telefonami, aparatami cyfrowymi, jednak niebywałą atrakcją okazała się fotograficzna pasja Tomasza Kowalczyka, który wykonywał zdjęcia aparatem skrzynkowym. Efekty mogliśmy obejrzeć podczas późniejszego koncertu muzyki filmowej.

Wyraz swojego zamiłowania do dźwięków i muzyki mogliśmy usłyszeć na wieczornym koncercie muzyki filmowej.  Artyści i pasjonaci, a jednocześnie mieszkańcy naszej gminy wykonali najpiękniejsze utwory wielkiego ekranu. Wystąpili: Danuta Nowak-Połczyńska, Małgorzata Mamys, Majka Idkowiak z zespołem, Michalina Bocian, Antonina Jankowiak, Margarita Dimitrienko, Oliwia Ptaszyńska, Filip Cierpiał, Carlos Javier Rodrigez Orduz, Andrzej Kasprzyk, Mariusz Nowak, Marcin Lewandowski, Marek Nowak, Jakub Kociałkowski, Andrzej Tomaszewski, Maciej Kubacki oraz – również w roli prowadzącego – Maciej Szulc.

Małgorzata Witt

 

Share Post :

Facebook
Skip to content