Start zapisów do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Właśnie ruszył nabór dla szkół podstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapisy potrwają do 4 października. Będzie to już siedemnasta edycja! W seansach uczestniczyło każdego miesiąca blisko 40 000 młodej widowni z miast czy miasteczek w całej Polsce. Wierzymy, że poprzez oglądane filmy możemy rozpoczynać dyskusje dotyczące ważnych tematów, wartości oraz współczesnych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty NHEF.

Już dziś zachęcamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy: LINK.                         

Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Aby lepiej zrozumieć nasz projekt, przedstawiamy słowa klucze, czyli wartości, które towarzyszą uczniom i nauczycielom w trakcie rozmów oraz lekcji po seansach filmowych:

  • szkoła podstawowa klasy 1-3: przyjaźń odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina;
  • szkoła podstawowa klasy 4-6: szacunek, zaufanie, akceptacja, marzenie, relacja, współdziałanie;

 

 

W jakiej formie realizujemy program?

Każdy cykl składa się z siedmiu tytułów – grupa będzie odwiedzać MOK raz w miesiącu (od października do kwietnia). Dokładne daty zamieszczone są w formularzu zgłoszeniowym.
Seanse odbywają się będą w środy klasy 1-3 i czwartki klasy 4-6. Opłaty za bilety pobierane są bezpośrednio przed każdym seansem. Istnieje możliwość jednorazowej opłaty za wszystkie seanse. Cena biletu dla ucznia 8 zł. Opiekunowie grup uczestniczą w seansie bezpłatnie (1 nauczyciel na grupę 15 uczniów)

Chęć otrzymania faktury należy zgłosić PRZED dokonaniem zapłaty i wydrukiem paragonu fiskalnego. Jest to podyktowane aktualnymi przepisami Urzędu Skarbowego.

  • Mosiński Ośrodek Kultury organizuje seanse stacjonarne.
  • W roku szkolnym 2022/23 możliwy jest udział w programie w wersji kinowej, online lub hybrydowej (seanse w kinie + seanse online).
  • Zapisy na każdą z przyjętych form uczestnictwa odbywają się poprzez formularze zgłoszeniowe na stronie: http://panel.nhef.pl/zgloszenie/

Szkoły w całym kraju, niezależnie od tego, czy pobliskie kina współpracują z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, czy też nie, będą mogły organizować projekcje filmowe w trakcie lekcji lub zapraszać uczniów do oglądania materiałów w domu.  NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na stronie internetowej nhef.pl udostępniliśmy najnowszy katalog, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Program przygotowany jest dla każdego poziomu nauczania.

Co daje program?

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół,
a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

Nabór do progrmu 2022/2023 potrwa do 4 października. Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego:

https://panel.nhef.pl/zgloszenie

 

Zapraszamy!

Do zobaczenia!

 

Alicja Adamska

Koordynator Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w Mosinie

Mosiński Ośrodek Kultury

tel. 618 132 909

kom. 501 741 909

 

Share Post :

Facebook
Skip to content