SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ

„Solidarni z Białorusią” 11.09.2020r.

Mosiński Ośrodek Kultury i Mosińska Biblioteka Publiczna zaprasza do Mosiny Białorusinów – artystów, muzyków, którzy w tych trudnych dla ich kraju dniach walczą o wolną od reżimu ojczyznę.

Wcześniej musieli uciekać przed represjami i więzieniem. Teraz są wśród nas. Walczą głównie w Warszawie, ale też chcą nam o tym opowiedzieć, przybliżyć problemy i pewnie …. prosić o wsparcie.

11 września w Mosinie odbędzie się spotkanie z białoruskimi artystami i aktywistami. Szczegóły wkrótce, ale już dzisiaj zapraszamy. Będzie muzycznie, artystycznie ale przede wszystkim liczymy na wspólne, mosińskie wsparcie dla tych wspaniałych osób.

Na pierwszym planie, kobieta z pomalowaną twarzą w kolorach biało-czerwono-białych, trzymająca flagę w tych samych barwach. Po niżej informacja o wydarzeniu i loga organizatorów.
Plakat „Solidarni z Białorusią”

Relacja:

W miniony piątek mieszkańcy Gminy Mosina mogli uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu/koncercie „Solidarni dla Białorusią” z udziałem artysty, muzyka działacza stowarzyszenia Inicjatywa Wolna Białoruś Antona Zhivanowa. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie przez Mosińską Bibliotekę Publiczną i Mosiński Ośrodek Kultury.

Koncert był wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami z Białorusi, którzy w ostatnich tygodniach z ogromną determinacją i odwagą, nie zważając na represje i zagrożenia, głośno domagają się demokracji, wolności i odsunięcie dyktatora od władzy.

Białoruski aktywista, podczas wizyty w Mosinie, udzielił również wywiadu dla internetowego Radia MPL  https://www.gazeta-mosina.pl/2020/solidarni-z-bialorusia-wywiad-z-antonem-zhivanowem/   oraz był   gościem radiowej audycji przygotowanej przez Barbarę Miczko-Malcher „Spotkania z kulturą” w Radio Poznań.

Galeria:

Share Post :

Facebook
Skip to content