Rozstrzygnięcie konkursu rzeźbiarskiego

Wyniki konkursu rzeźbiarskiego „Leśne opowieści”

 

Kategoria A, dzieci do lat 12

I miejsce – Blanka Kleiber z Mosiny

II miejsce – Martyna Silska z Mosiny

III miejsce – Weronika Paterska z Jerzykowa.

Wyróżnienia Nel Rosić z Mosiny i Nicole Przybylak z Jerzykowa

 

Kategoria B, młodzież 12 – 18 lat

I miejsce Oliwia Jurga z Mosiny

II miejsce Joanna Sarbinowska z Jerzykowa gmina Pobiedziska

III miejsce Zofia Kuczuro z Pobiedzisk

Wyróżnienia: Patrycja Far z Jerzykowa, Hanna Rothe z Mosiny i Nicole Marciniak z Mosiny

 

Kategoria C, dorośli

I miejsce Beata Jarmużek z Bugaju, gmina Pobiedziska

II miejsce Monika Wołoszyńska z Jerzykowa

III miejsce Adam Ratajczak z Mosiny

 

Konkurs rzeźbiarski został zorganizowany przez Mosiński Ośrodek Kultury. Nadesłano 23 prace wykonane z różnych materiałów, od ciężkiej gliny szamotowej, przez glinki samoutwardzające, plastelinę, masę solną, po masę papierową.  Jury konkursu oceniało prace mając do dyspozycji jedynie anonimowy numer i znając kategorię wiekową. Główne kryteria oceny to interpretacja tematu „Leśne opowieści” oraz kompozycja i realizacja rzeźbiarska. Efekty barwne nie miały wpływu na ocenę, ponieważ z zasady konkurs dotyczy kształtowania bryły w przestrzeni.

 

 

Share Post :

Facebook
Skip to content