Mosiński Ośrodek Kultury Mosiński Ośrodek Kultury

Rozstrzygnięcie konkursu Nie Kwadrat

Rozstrzygnięcie konkursu Nie Kwadrat

Mosiński Ośrodek Kultury ogłosił konkurs rzeźbiarski dla mieszkańców powiatu poznańskiego. Bardzo cieszy fakt, że do konkursu zgłoszono 29 prac z Drużyny, Kamionek, Wierzonki k. Kobylnicy, Jerzykowa, Pobiedzisk, Stęszewa, Drogosławca, Rogalinka, Murowanej Gośliny, Skórzewa, Borkowic, Krosna, Puszczykowa, Krotoszyna, Kórnika i Mosiny.

Przypomnijmy, że był to konkurs na płaskorzeźbę o określonych wymiarach: 20×20 cm. Trudny temat okazał się niezwykle atrakcyjny i skłonił uczestników do uruchomienia wyobraźni, przez co dzisiaj możemy podziwiać oryginalne i niezwykle ciekawe prace wykonane z plasteliny, masy solnej, gliny, drewna, glinki samoutwardzalnej i innych materiałów. Wybór najlepszych prac nie był łatwy, ponieważ każdy uczestnik w odmienny sposób starał się odpowiedzieć na temat i stworzyć nie kwadratową kompozycję w kwadratowym formacie.

Jury w składzie: Emilia Bogucka – rzeźbiarka, członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy, Alicja Adamska – członek Związku Artystów Plastyków i Małgorzata Witt członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz instruktor ceramiki MOK podjęło decyzję o przyznaniu nagród.

Pierwsze miejsce uzyskała Alicja Kaniewska ze Stęszewa, drugie miejsce Zofia Chwalińska z Jerzykowa a trzecie miejsce przypadło Patrycji Far również z Jerzykowa (gmina Pobiedziska).

Wyróżnienia otrzymują: Zofia Kuczmo z Jerzykowa, Matylda Strugarek z Pobiedzisk, Alicja Kęska ze Stęszewa, Jan Szufranowski z Rogalinka, Zofia Madej z Mosiny, Amelia Stelmaszewska z Jerzykowa, Julia Haracewiat z Mosiny i Nikola Marciniak z Kórnika.

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych na stronie Facebook Mosińskiego Ośrodka Kultury:

https://www.facebook.com/mosinskiosrodekkultury/photos/pcb.3479919205433594/3479941102098071/?type=3&theater

Share Post :

Facebook
Skip to content