Rozstrzygnięcie konkursu Nie Kwadrat

Rozstrzygnięcie konkursu Nie Kwadrat

Mosiński Ośrodek Kultury ogłosił konkurs rzeźbiarski dla mieszkańców powiatu poznańskiego. Bardzo cieszy fakt, że do konkursu zgłoszono 29 prac z Drużyny, Kamionek, Wierzonki k. Kobylnicy, Jerzykowa, Pobiedzisk, Stęszewa, Drogosławca, Rogalinka, Murowanej Gośliny, Skórzewa, Borkowic, Krosna, Puszczykowa, Krotoszyna, Kórnika i Mosiny.

Przypomnijmy, że był to konkurs na płaskorzeźbę o określonych wymiarach: 20×20 cm. Trudny temat okazał się niezwykle atrakcyjny i skłonił uczestników do uruchomienia wyobraźni, przez co dzisiaj możemy podziwiać oryginalne i niezwykle ciekawe prace wykonane z plasteliny, masy solnej, gliny, drewna, glinki samoutwardzalnej i innych materiałów. Wybór najlepszych prac nie był łatwy, ponieważ każdy uczestnik w odmienny sposób starał się odpowiedzieć na temat i stworzyć nie kwadratową kompozycję w kwadratowym formacie.

Jury w składzie: Emilia Bogucka – rzeźbiarka, członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy, Alicja Adamska – członek Związku Artystów Plastyków i Małgorzata Witt członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz instruktor ceramiki MOK podjęło decyzję o przyznaniu nagród.

Pierwsze miejsce uzyskała Alicja Kaniewska ze Stęszewa, drugie miejsce Zofia Chwalińska z Jerzykowa a trzecie miejsce przypadło Patrycji Far również z Jerzykowa (gmina Pobiedziska).

Wyróżnienia otrzymują: Zofia Kuczmo z Jerzykowa, Matylda Strugarek z Pobiedzisk, Alicja Kęska ze Stęszewa, Jan Szufnarowski z Rogalinka, Zofia Madej z Mosiny, Amelia Stelmaszewska z Jerzykowa, Julia Haracewiat z Mosiny i Nikola Marciniak z Kórnika.

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych na stronie Facebook Mosińskiego Ośrodka Kultury:

https://www.facebook.com/mosinskiosrodekkultury/photos/pcb.3479919205433594/3479941102098071/?type=3&theater

Share Post :

Facebook
Skip to content