Regionalny Konkurs Poetycki na smaczne Fraszki i Blubraszki

 

Regionalny Konkurs Poetycki na smaczne Fraszki i Blubraszki

Smaczne fraszki i blubraszki

Do 10 czerwca 2023 roku mieszkańcy Wielkopolski, którzy ukończyli 12. rok życia mogą zgłaszać humorystyczne fraszki, rymowanki i „blubraszki”, czyli rymowanki w gwarze poznańskiej, o szeroko pojętej tematyce regionalnych kulinariów, w tym o kuchni wielkopolskiej, historiach i sytuacjach związanych z lokalnymi zwyczajami kulinarnymi i tradycjami, w których kulinaria stanowią istotny element.

1️⃣ Zadanie uczestników to:

✅ Napisanie humorystycznej fraszki, rymowanki i „blubraszki”, czyli rymowanki w gwarze poznańskiej, o szeroko pojętej tematyce regionalnych kulinariów, w tym o kuchni wielkopolskiej, historiach i sytuacjach związanych z lokalnymi zwyczajami kulinarnymi i tradycjami, w których kulinaria stanowią istotny element.

✅ Każdy utwór musi mieć jednego autora, ale każdy autor może zgłosić więcej niż jeden utwór.

✅ Rymowanki mogą być napisane w j. polskim lub gwarze poznańskiej.

 

2️⃣ Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Wielkopolski powyżej 12. roku życia. Zgłoszenia będą oceniane w dwóch kategoriach:

✅ 12 – 16 lat

✅ powyżej 16 lat.

 

3️⃣ Ważne terminy:

✅ 10 czerwca 2023 r. – przesyłanie zgłoszeń

✅ 20 czerwca 2023 r. – ogłoszenie wyników.

 

🏆 Na laureatów – autorów trzech najwyżej ocenianych fraszek, czekają nagrody:

🎁 upominki od Powiatu Poznańskiego

🎁  vouchery na wydarzenia kulturalne lub kulinarne w Dworze Skrzynki, pl. Parkowy 1, do zrealizowania do 31.12.2023 roku.

 

Mogą też pojawić się dodatkowe niespodzianki 😉

❤️ Wszystkie najciekawsze i wyróżnione fraszki, rymowanki i „blubraszki”, będą opublikowane na stronach internetowych organizatora.

🤔 Czy wiesz, że…

Konkurs odbywa się w związku z ogłoszeniem roku 2023 Rokiem Aleksandra Fredry, twórcy oryginalnej polskiej komedii oraz autora wielu humorystycznych wierszy. Wydarzenie wpisuje się też w realizację statutowych zadań Instytutu Skrzynki, tj. promocji tradycji kulinarnych regionu.

 

ℹ️ Więcej informacji, Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3y3g8qO

Zapraszamy!

 

Smaczne fraszki i blubraszki

Share Post :

Facebook
Skip to content