piknik integracyjny osiedla nr 7 w Mosinie „Historia, teraźniejszość i przyszłość”

Słoneczna i rodzinna atmosfera towarzyszyła mieszkańcom osiedla nr 7 w Mosinie podczas niedzielnego pikniku. Impreza była zwieńczeniem konkursu na inicjatywy lokalne, który w czerwcu ogłosił Mosiński Ośrodek Kultury. Program dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „ Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”. Ideą spotkania było odbudowanie relacji międzyludzkich i międzysąsiedzkich, nadszarpniętych czasem izolacji spowodowanym pandemią koronawirusa. Święto, zabawa, radość z bycia tu i teraz ale i pamięć o przodkach, poprzez wspomnienia zapisane na starych fotografiach, skłaniały mieszkańców do refleksji nad przyszłością swojego osiedla. Kulminacją niedzielnego pikniku integracyjnego „Historia, teraźniejszość i przyszłość”, było wspólne zakopanie przez uczestników imprezy Kapsuły Czasu, ku pamięci przyszłych pokoleń 🌞
Gratulujemy inicjatywy!

Galeria:

Share Post :

Facebook
Skip to content