Narodowe Święto Niepodległości

W środę 11 listopada 2020 r., przypada Narodowe Święto Niepodległości. Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Kaptur, w imieniu społeczności Gminy Mosina, złożą kwiaty i zapalą znicze przed sarkofagiem Prezydenta Hr. Edwarda Raczyńskiego w Kościele Parafialnym p.w. Św. Marcelina w Rogalinie oraz przed Pomnikiem Pamięci na Placu 20 Października w Mosinie. Obie formy upamiętnienia 102. rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się bez udziału mieszkańców.

Następnie, o godzinie 12:00, zostanie odprawiona Msza Święta w Intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Św. Mikołaja w Mosinie. Uczestnictwo we mszy zgodnie z obowiązującymi reżimami sanitarnymi.

 

 

Zachęcamy mieszkańców do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag państwowych na budynkach i na posesjach.

Zapraszamy także do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Mosiński Ośrodek Kultury, przedstawiającej formy obchodów rocznicowych w Mosinie w okresie międzywojennym.

Share Post :

Facebook
Skip to content