koncert zespołu varius manx & kasia stankiewicz

Pierwsze, po 10 miesiącach przerwy, duże wydarzenie koncertowe w Mosinie. Koncert Kasi Stankiewicz i zespołu Varius Manx. Podjęcie decyzji o organizacji jak również realizacja koncertu to obecnie spore wyzwanie. Mimo to byliśmy jednym z pierwszych Ośrodków w Wielkopolsce, który postanowił działać.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomimo wielu obaw przybyły i mamy nadzieje miały okazje uczestniczyć w bardzo dobrym, artystycznym, muzycznym wieczorze. Przecież to widzowie i słuchacze są najważniejsi podczas wydarzeń kulturalnych.

 

Varius Manx & Kasia Stankiewicz plakat

20 czerwca 2021 roku, godz. 18:00
Kompleks OSiR, ul. Krasickiego 16
Bilety w cenie 35 zł dostępne w biurze MOK, ul. Dworcowa 4 oraz na portalu internetowym https://www.bilety24.pl/

REGULAMIN KONCERTU

Oświadczenie – pobierz, podpisz i zabierz ze sobą

 

 

 

Kilka słów o zespole:
Powrót Kasi Stankiewicz do zespołu Varius Manx z okazji obchodów 25 lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym. Rok 2016 to pasmo niekończących się sukcesów. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty wspólny utwór „Ameryka” oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata.
Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej… Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” – owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się „wejść do tej samej rzeki” – a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018. Na albumie ENT możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz. W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy. Pierwszym singlem promującym Album „ENT” została piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”, którego premiera miała miejsce w dniu premiery albumu.
Kolejnym oficjalnym singlem został „Kot bez ogona”, który to utwór był jednym z najwyżej notowanych i najczęściej odtwarzanych polskich utworów na liście Airply Charts we wrześniu 2018 natomiast w styczniu 2019 roku utwór zdobył status platynowego singla.

Trzecim singlem promującym płytę ENT została wybrana piosenka “Przed Epoką Wstydu”. Kompozycja została napisana przez Roberta Jansona i Kasię Stankiewicz, którzy o piosence piszą tak: „Jesień dla wielu kojarzy się z depresja i wspominaniem lata ,antidotum na tego rodzaju przypadłości odnajdziecie w piosence PEW… gorąco polecam” – Robert Janson
„Lato znów dmuchnęło prosto w twarz..” – to idealny singiel na jesień. Chyba dzięki temu nadal świeci słońce – tak o kolejnym singlu mówi Kasia Stankiewicz.
Wiosną 2020 roku zespół zakończył prestiżową trasę koncertową „ENT TOUR”, która to trasa opisana została jako magiczne i baśniowe zjawisko muzyczne, jedyne w swoim rodzaju muzyczno-multimedialne wydarzenie, które wypełniało sale koncertowe po brzegi.
„Śliwkowy deszcz” to kolejna muzyczna propozycja z płyty ENT. Autorzy o samej piosence mówią tak:
„Jak powstawała kompozycja Śliwkowy deszcz, mieliśmy w kraju śliwkowy urodzaj, a zatem…do przetworów” – komentuje przewrotnie Robert Janson. „To lekki, melodyjny, z przekazem miłości w tekście utwór, który skradł serca wielu słuchaczom”.
„Śliwkowy deszcz” jest piosenką o takim miłym stanie ciała i świadomości, kiedy zostawiając obok na chwilę śmieci rzeczywistości, możesz patrzeć w słońce, a ono nie razi” – dodaje Kasia Stankiewicz.
Teledysk do utworu „Śliwkowy deszcz” to jedna z wielu niespodzianek jaką zespół przygotował z okazji zeszłorocznych obchodów 30 – lecia Varius Manx. Kolejne odsłony już niebawem!

Share Post :

Facebook
Skip to content