koncert Ragnara Ólafssona i wystawa zdjęć Bereniki Lenard i Piotra Mikołajczaka

 

Gorąco zapraszamy na koncert islandzkiego artysty Ragnara Ólafssona.

Spotykamy się:
➡ 1 lipca
➡ w Mosińskim Ośrodku Kultury
➡ o godz. 21:00
➡ wejście za free

Islandzkiemu muzykowi towarzyszyć będzie (w dwóch utworach) młoda, obiecująca wokalistka z Mosiny  Aleksandra Szklarz.😁

***********************

Ragnar Ólafsson
Ragnar Ólafsson

 

Ragnar Ólafsson na trasie w Polsce!

Ragnar to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii!) i koncertował w ponad 30 krajach! Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.
W 2017 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie „Urges” (końcówka nakładu!) wydanej w 2016 roku przez polską oficynę Borówka Music. Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W tym czasie Ragnar bardzo często odwiedzał nasz kraj. Zagrał u nas ponad 100 koncertów! Cały czas powiększa grono swoich fanów…
Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album „m.i.s.s.” (wydany w czasie pandemii). Płytę promuje utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w radiowej Trójce (zanim Trójka została „zaorana”).
Sprawdźcie tego Islandczyka na żywo! Czaruje!

Strona artysty: www.facebook.com/ragnarolafssonmusic

 

Piotra Mikołajczak i Berenika Lenard, fot. Aleksandra Kaczkowska
Piotr Mikołajczak i Berenika Lenard, fot. Aleksandra Kaczkowska

 

Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa zdjęć Piotra Mikołajczaka i Bereniki Lenard pt. „Islandia jest opowieścią”. Autorzy książek „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” oraz „Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii” znakomicie oddają klimat tego niezwykłego miejsca, jego tajemniczość i dzikość, tak pociągające ludzi na całym świecie.

Piękno, bezkres, melancholia…

Otwarcie wystawy o godz. 18:00 w Mosińskim Ośrodku Kultury! Serdecznie zapraszamy!!! 😊😊😊

Galeria

Share Post :

Facebook
Skip to content