Koncert Katarzyny Groniec

„Urodziłam się 22.02.1972 w Zabrzu. Szybko zaczęłam mówić, ale nie chciało mi się chodzić. Żeby mnie sprowokować do wysiłku kładziono zabawki trochę dalej niż na wyciągniecie ręki. Udawałam, że ich nie widzę i bawiłam się palcami. Zadebiutowałam na komunii siostry mając 1,5 roku. Ku ogólnej konsternacji Mazurkiem Dąbrowskiego…” 😉 Tak mówi o sobie Katarzyna Groniec https://katarzynagroniec.pl/, artystka która okrasi swym głosem pewien poniedziałkowy wieczór w Mosińskim Ośrodku Kultury❗

Gorąco zapraszamy na dzień pełen piosenki aktorskiej. O godz. 17.00 rusza PAPA 2023, czyli Przegląd Amatorski Piosenki Aktorskiej https://www.kultura.gmina.pl/przeglad-amatorski-piosenki-aktorskiej-papa-2023/ , a na deser kwintesencja tejże sztuki wokalnej Wielka Katarzyna Groniec. ❤️

➡️ artystka: Katarzyna Groniec
➡️ album: „Konstelacje”
➡️ miejsce: Mosiński Ośrodek Kultury
➡️ data: 17 kwietnia 2023
➡️ godz.: 19:00
➡️ bilety: Mosiński Ośrodek Kultury  w cenie 50,00 PLN i 45,00 PLN (z Mosińską Kartą Mieszkańca)
➡️ bilety 24: https://www.bilety24.pl/koncert/378-katarzyna-groniec-koncert-87187?id=470538
➡️ wydarzenie: https://www.facebook.com/events/237289045310125/

Nie może Was tam nie być… 😊

 

Koncert Katarzyny Groniec - 17 kwietnia 2023

____________________________________________________________________

Katarzyna Groniec – wokal
Adam Skrzypek – bass, moog
Bogdan Skiedrzyński – gitara
Filip Miguła – klawisze
Tomek „Harry” Waldowski – perkusja
Maciej Prokopowicz – realizacja nagłośnienia
Marcin Smiatek – realizacja oświetlenia

Album „Konstelacje” to taka łamigłówka, a może układanka? Może to być odkrywanie, wędrówka, poddanie się emocjom albo wszystko razem.
Pewnie warto wiedzieć, że 23-letnia księgowa Evelyn McHale 1 maja 1947 roku wjechała na 86 piętro Empire State Building, powiesiła na balustradzie swój płaszcz, napisała krótki list i skoczyła… Ciało Evelyn wbiło się w dach limuzyny stojącej pod wieżowcem. Przypadkowy przechodzień Robert Wiles, student z aparatem niemalże od razu zrobił zdjęcie. Gdy po paru tygodniach fotografia zjawiskowo wyglądającej, martwej kobiety pojawiła się w gazecie Life uznano ją za obraz „najpiękniejszego samobójstwa”. Narzeczony Evelyn, 24-letni Barry Rhodes z którym miała wziąć ślub miesiąc później, przeżył następne 61 lat samotnie…
Pewnie warto zwrócić uwagę na jedno słowo w tytułowym utworze Konstelacje: eon. Eon może oznaczać miliard lat, ale może to też być niezdefiniowany bliżej czas od powstania naszego Wszechświata do jego nieuchronnie nadchodzącej zagłady. Nie powinno nas to jednak martwić – Wszechświatów jest wiele, a George Saunders, którego proza zainspirowała artystkę do napisania piosenki „Kto” twierdzi, że między nimi jest jeszcze Bardo.
W ten album można wejść głębiej, ale można inaczej, tylko na emocji, pokładach własnej wrażliwości i oceanie własnych, indywidualnych skojarzeń – to wszystko jest przecież takie ulotne… Przecież każdy ma swoją rybę, każdy na swój sposób czuje tego chłopca o buzi miękkiej jak kwiat tulipanowca, każdy ma swoją niezgodę i swój własny bunt, każdy szuka swego własnego spokoju i własnej równowagi. Każdego dnia ryba jest inna, chłopiec jest inny, a nasz spokój i równowagę odnajdujemy w czymś innym. Może też nie być kolejnego dnia – tutaj, bo gdzieś na pewno jest.

_________________________________________________________________

Artystyczny poniedziałek zakończył się eksplozją artyzmu i muzycznej perfekcji płynącej ze sceny Mosińskiego Ośrodka Kultury.

Gwiazda wieczoru, czyli genialna wokalistka Katarzyna Groniec przeniosła widzów w niebanalne klimaty aktorskiego śpiewu.  Było teatralnie i czarownie. 🎭

Czy można było lepiej rozpocząć tydzień? Ci, którzy byli wiedzą, że nie…😁

Share Post :

Facebook
Skip to content