Klasyka w plenerze

Cykl wydarzeń pt. „Klasyka w plenerze” to trzy spotkania: 26 czerwca, godz. 21:30, 24 lipca, godz. 21:30 i 28 sierpnia br., organizowane pod kierownictwem artystycznym Anny Budzyńskiej. Melomanów i miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na skwer przy Kościele pw. św. Mikołaja w Mosinie, gdzie w godzinach wieczornych rozsmakujemy się w arcydziełach najwyższej klasy. W razie niepogody koncerty odbędą się w kościele.
Już 26 czerwca zapraszamy na pasjonujący wieczór, który wypełnią arie i pieśni słowiańskie, napisane na głos barytonowy. Młodzi, energiczni i charyzmatyczni Artyści – Szymon Mechliński (baryton) i Michał Biel (fortepian) – zaprezentują utwory Stanisława Moniuszki, Piotra Czajkowskiego, Siergieja Rachmaninova, Konstantego Górskiego, Henryka Jareckiego i Henryka Skirmuntta. Niektóre z tych nazwisk nie są znane nawet melomanom, ale jedną z pasji występujących Artystów jest odkrywanie zapomnianych pereł polskiej muzyki i pragną zaprezentować swoje fascynujące odkrycia publiczności. Usłyszą więc Państwo m. in. arię Azji Tuchajbejowicza z opery „Pan Wołodyjowski”.
24 lipca kolejny koncert pt.: „Muzyka dla ucha Królów”

Ensemble del Passato w składzie:
– Anna Budzyńska – sopran
– Maciej Kończak – gitary
– Henryk Kasperczak – lutnie
Gorący letni wieczór przenikną subtelne brzmienia muzyki z wieków najdawniejszych – od renesansu do późnego baroku. Spokój i energia, radość i zaduma, delikatność i moc, wreszcie Sacrum i Profanum – zestawienia różnych światów, barw i emocji przeplatać się będą tak, jak w życiu każdego człowieka, każdych czasów. Ensemble del Passato, to zespół, który w swojej działalności odtwarza nie tylko samą muzykę i styl sprzed 300, 400 i 500 lat, ale także oddaje atmosferę towarzyszącą muzykowaniu wiele wieków temu.
Połączenie lirycznego głosu sopranowego z biegłością solówek gitarowych i harmoniczną podstawą lutni gwarantuje wieczór pełen różnorodnych przeżyć.
28 sierpnia koncert pt. „Perły baroku” zapowiada się równie ciekawie. Dotychczas swój udział potwierdziło dwóch artystów.
Stanisław Stanicki – wiolonczela
Natalia Hyżak – klawesyn

Galeria z koncertu z dnia 26 czerwca 2021r.

 

Share Post :

Facebook
Skip to content