Klasyka w Plenerze – Medytacje Impresjonistyczne

Lato już za progiem, więc warto w ciepłym blasku księżyca zanurzyć się w muzycznej toni. Będzie można to uczynić na pierwszym w tym roku koncercie z cyklu „Klasyka w plenerze”, którego nutą przewodnią będą „Medytacje impresjonistyczne”.

Zapraszamy serdecznie w piątek, 28 czerwca 2024r., o godz. 21.30 na skwer przy Kościele pw. św. Mikołaja w Mosinie. Wstęp bezpłatny.

Wystąpi dla nas duet w składzie:

Gosia Marciniak – wibrafon, instrumenty perkusyjne

Kuba Marciniak – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, klarnet basowy

______________________________________________

Gosia Marciniak i Kuba Marciniak to małżeństwo utalentowanych muzyków. Razem tworzą duet, będący wyjątkowym połączeniem saksofonów z wibrafonem i innymi instrumentami perkusyjnymi. Muzyka zespołu składa się z autorskich kompozycji, w których można usłyszeć wpływy muzyki poważnej, jazzowej, jak również ludowej. Najnowszy program duetu – Medytacje Impresjonistyczne – miał swoją premierę na XXII Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu (2022). W kolejnych impresjach zespół inspiruje się dziełami mistrzów francuskiego impresjonizmu, takich jak Ravel, Debussy czy Roussel, tworząc oryginalne brzmienie wykraczające poza granice gatunkowe.

 

Gosia Marciniak – perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała również na Universität der Künste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition we Włoszech. Odnajduje się w wielu stylistykach – od muzyki dawnej po współczesną, improwizowaną. Jest perkusistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, współpracuje na stałe z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą.

 

Kuba Marciniak – saksofonista jazzowy, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent Jazz Institut Berlin i Akademii Muzycznej we Wrocławiu, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracował z artystami, takimi jak Piotr Wojtasik, Włodek Pawlik czy Leszek Możdżer. Wraz z Weezdob Collective zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej, na Jazzie nad Odrą czy na Jazz Fruit w Pradze.

 

 

Share Post :

Facebook
Skip to content