Data

24 lip 2021
Expired!

Czas

21:30 - 22:30

Koncert z cyklu „Klasyka w plenerze”

Cykl wydarzeń pt. „Klasyka w plenerze” to trzy spotkania: 26 czerwca, 24 lipca i 28 sierpnia br., organizowane pod kierownictwem artystycznym Anny Budzyńskiej . Melomanów i miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na skwer przy Kościele pw. św. Mikołaja w Mosinie, gdzie w godzinach wieczornych rozsmakujemy się w arcydziełach najwyższej klasy. W razie niepogody koncerty odbędą się w kościele.
Ensemble del Passato w składzie:
– Anna Budzyńska – sopran
– Maciej Kończak – gitary
– Henryk Kasperczak – lutnie
Gorący letni wieczór przenikną subtelne brzmienia muzyki z wieków najdawniejszych – od renesansu do późnego baroku. Spokój i energia, radość i zaduma, delikatność i moc, wreszcie Sacrum i Profanum – zestawienia różnych światów, barw i emocji przeplatać się będą tak, jak w życiu każdego człowieka, każdych czasów. Ensemble del Passato, to zespół, który w swojej działalności odtwarza nie tylko samą muzykę i styl sprzed 300, 400 i 500 lat, ale także oddaje atmosferę towarzyszącą muzykowaniu wiele wieków temu.
Połączenie lirycznego głosu sopranowego z biegłością solówek gitarowych i harmoniczną podstawą lutni gwarantuje wieczór pełen różnorodnych przeżyć.

Facebook
Skip to content