Dzień Flagi i Święto Narodowe Trzeciego Maja

We wtorek, 3 maja  2022 roku w kościele parafialnym pw. św. Marcelina w Rogalinie w imieniu społeczności Gminy Mosina, Burmistrz Gminy Mosina Pan Przemysław Mieloch oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Dominik Michalak złożą kwiaty i zapalą znicz przed sarkofagiem, w którym pochowany jest Prezydent Hr. Edward Raczyński.

O godz. 17.30 zapraszamy do udziału w obchodach Święta Narodowego w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zgromadzenie będzie miało miejsce na placu przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Mosinie.

O godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Mosinie odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców do wywieszenia na terenie swoich posesji flag państwowych. Pierwsze dni maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja to szczególny okres w którym manifestujemy nasz patriotyzm.

 

 3 maja 2022

Share Post :

Facebook
Skip to content