Dotyczy obchodów w dniu 20 października 2020

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem czerwonej strefy w powiecie poznańskim informujemy, że obchody 81. rocznicy rozstrzelania 15 Obywateli Mosiny i okolicznych miejscowości w 1939 roku na Rynku w Mosinie,  ze względu na wprowadzone obostrzenia i ograniczenie zgromadzeń do 10 osób, odbędą się w zmienionej formie. W imieniu społeczeństwa, przedstawicieli instytucji oraz delegacji, Burmistrz Gminy Mosina wspólnie z Przewodniczącą Rady Miejskiej, złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze w miejscach pamięci. O godz. 18:00 wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej, która odbędzie się w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Mosinie.

W dniu 20 października zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Mosiński Ośrodek Kultury, będącego wspomnieniem o rozstrzelanych.

 

 

 

zaproszenie na uroczystości w dniu 20 października 2020

Share Post :

Facebook
Skip to content