Dariusz Głowacki – wernisaż

Miłośników sztuki zapraszamy na niezwykłą wystawę, która pojawi się w Ptasim Parku, u zbiegu ulic Dworcowej i Kolejowej w Mosinie. To kolejna odsłona cyklu nowych form ekspozycji, gdzie obrazy Dariusza Głowackiego zafunkcjonują w nietypowej przestrzeni parku miejskiego. Galeria bez ścian i dachu nie może istnieć zbyt długo, dlatego będzie można ją odwiedzić dokładnie 2 września, o godzinie 18.00. Artysta nie tylko zaprezentuje swoje dzieła, ale też opowie o technikach jakie stosował i o genezie podejmowanych tematów. Kuratorem wystawy jest Artur Kłosiński. Serdecznie zapraszamy.

Słowo i obraz po wernisażu:

2 września w Ptasim Parku w Mosinie odbył się wernisaż malarstwa Dariusza Głowackiego, artysty, który łączy malarstwo z…  matematyką, oczywiście to duże uproszczenie. Jego prace przypisano  konceptualizmowi, choć sam artysta raczej jest ostrożny w ocenie stylu i nie daje się zaszufladkować. Prace zaprezentowane w parku łączył wspólny motyw wizerunków zwierząt. Nie znajdziemy tu realistycznych odzwierciedleń, lecz fragmentaryczne ujęcia, których kontekst opowiada nowe historie. Cykl został zainspirowany pewnym wydarzeniem z przeszłości, kiedy to w bagażu z wakacji zawieruszyła się jaszczurka, którą artysta nie omieszkał ująć na obrazie. Do tematu zwierząt powrócił już w nowym stylu, zestawiając ich wizerunki z kształtami geometrycznymi: paskami, kwadratami, kółkami i stosując nierzeczywiste barwy. Obrazy zadziwiają kompozycją i kolorem, a oryginalna sceneria parku rozszerzała pole interpretacji. Kuratorem wystawy był Artur Kłosiński, którego podczas wernisażu zastępowała Anna Kłosińska.

Share Post :

Facebook
Skip to content