Artysta kolejnej edycji RE-KREACJI Adam Gust

Artystą następnej edycji RE-KREACJI jest Adam Gust, który zamieścił na słupie ogłoszeniowym w Mosinie fragment Szkocji. Klify tamtej przestrzeni geograficznej stały się częścią Mosiny. Dziękujemy mu za tą piękną pracę, która będzie ozdabiała naszą przestrzeń miejską. Jednocześnie słup ogłoszeniowy nie stracił swojej funkcji w dalszym ciągu możemy na nim przylepiać swoje ogłoszenia wchodząc w interakcję z pracą Adama. Dziękujemy Mosińskiemu Ośrodkowi Kultury za współpracę.
RE-KREACJA, Adam Gust. 7 Mediations Biennale Polska 2020 – Horyzont Zdarzeń, współpraca Mosiński Ośrodek Kultury.
Adam Gust jest absolwentem Wydziału Komunikacji Multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz założycielem Collodion Collective PL. Artysta zajmuje się fotografią kreacyjną wykorzystując do swoich projektów głównie analogowe techniki fotograficzne oraz często już zapomniane alternatywne procesy historyczne takie jak mokry kolodion na szklanych płytach, gdzie używając srebra do stworzenia obrazów przenosi nas w świat alchemii. Jego portrety kolodionowe zostały bardzo dobrze odebrane w Norwegii gdzie mieszkał i pracował przez 7 lat.
W swoim najnowszym projekcie wchodzi w świat streetart’u poruszając tematy czasu, przestrzeni i światła, tworząc abstrakcyjne kompozycje malowane światłem.
Wystawy grupowe:
2016 Mazipos Project, Visual Kontakt Gallery, Oradea, Rumunia
2016 Mazipos Project, Atelieri 300 Stvorcov, Banska Bystrica, Słowacja

Share Post :

Facebook
Skip to content