Andrzej Maciej Łubowski – wernisaż

13 sierpnia, o godzinie 17.00 w Ptasim Parku w Mosinie odbył się wernisaż malarstwa Andrzeja Macieja Łubowskiego, profesora na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, działacza Związku Polskich Artystów Plastyków, animatora życia artystycznego oraz kuratora wielu wystaw. Artysty o olbrzymim dorobku twórczym, o czym świadczą liczne wystawy: ponad 50 indywidualnych, udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, ponadto jego prace znajdują się w muzeach oraz innych zbiorach państwowych i prywatnych.

Wystawa w Mosinie  była czymś odmiennym, ponieważ prace zaprezentowano na drzewach (dbając o ich stan i nie ingerując w substancję roślin). Wystawa pozbawiona ścian galerii nadała nowy kontekst obrazom opowiadającym o ludziach i ich otoczeniu. Obejrzeliśmy dzieła z dwóch cyklów „Przy oknie” – powstającym w latach 2012 – 2019 i „Turyści” – najnowsze prace powstające w czasie pandemii.

Andrzej Łubowski wernisaż

Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy Andrzeja Macieja Łubowskiego, który odbędzie się w dniu 13 sierpnia br. o godz. 17:00 w Ptasim Parku przy ul. Dworcowej.

Share Post :

Facebook
Skip to content