15 sierpnia w Mosinie

Wystawa, msza, koncerty – Zapraszamy

Program:
11:00 – 16:00 Wystawa z okazji 50 -lecia działalności | Ośrodka Kultury Park Miejski przy ul. Krotowskiego
12:00 Msza święta w Intencji Ojczyzny | Kościół pw. św. Mikołaja w Mosinie
18:00 Mosińskie prezentacje artystyczne | Dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie
19:30 Koncert Tomasz Budzyński – akustycznie | Dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie
21:00 Koncert Grzegorz Kupczyk – akustycznie | Dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie

plakat

Załącznik nr 3 do Zarządzenia 7/2020 – Regulamin imprez – COVID-19

Regulamin imprezy „15 sierpnia w Mosinie”

Załącznik nr 4 do Zarządzenia 7/2020 – Oświadczenie uczestnika imprezy, klauzula informacyjna RODO – COVID-19


Uroczystości pod nazwą „15 sierpnia w Mosinie” organizowane są cyklicznie od 2016 roku. W rocznicę „bitwy warszawskiej” z 1920 roku oraz w dniu obchodów Święta Wojska Polskiego władze samorządowe Gminy Mosina oraz Mosiński Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na cykl imprez o charakterze rekreacyjnym i artystyczno-rozrywkowym.
Specyfika podejmowanych działań wynikających z zaostrzonych reżimów sanitarnych wymusiła na organizatorach rezygnację z przygotowania kolejnej edycji plenerowej prezentacji pasjonatów „Szeroko na Wąskiej”.
Tradycyjnie w Kościele p.w. św. Mikołaja w Mosinie odbyła się Msza Święta w Intencji Ojczyzny.
Mosiński Ośrodek Kultury przygotował wystawę, która w fotograficznym ujęciu, chociaż w przybliżeniu ma zobrazować różnego typu wydarzenia i formy działalności, które były realizowane w ciągu 50 lat działalności Ośrodka Kultury, występującego w tym czasie pod różnymi nazwami i z różnym statusem prawnym. Wystawa była prezentowana w Parku Miejskim a następnie na dziedzińcu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mosinie. W najbliższym czasie będzie dostępna w otoczeniu siedziby Ośrodka przy ul. Dworcowej.
„15 sierpnia w Mosinie” to również tradycyjne formy prezentacji estradowych. W bieżącym roku zaprezentowaliśmy dorobek artystyczny kolejnego roku pracy działających przy Ośrodku Kultury kół muzycznych. Wystąpili:
Zofia Pohl, Małgorzata Mamys, Witalis Sąsiadek, Michał Nowak oraz Marek Nowak – przygotowani przez Danutę Nowak-Połczyńską.
Oliwia Ptaszyńska, Antonina Jankowiak, Szymon Ciszek, Mikołaj Strzelczyk, Filip Cierpiał, Witalis Sąsiadek – pod kierunkiem i z osobistym udziałem Carlosa Ramireza.
W godzinach wieczornych publiczność wysłuchała dwóch akustycznych projektów muzycznych w wykonaniu uznanych na polskiej scenie muzycznej artystów – Tomasza Budzyńskiego i Grzegorza Kupczyka wraz z towarzyszącymi muzykami.

Organizatorzy serdecznie dziękują Partnerom wydarzenia: Mosińskiej Bibliotece Publicznej, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mosinie, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie, Jadłodzielni, Beefore, Restauracji Działkowiec oraz OSP i Straży Miejskiej w Mosinie. Patronat medialny objęły: Informator Mosiński, Głos Poznański, Gazeta Mosińsko – Puszczykowska, Gazeta Lubońska, Fakty Mosińsko – Puszczykowskie oraz Radio MPL.

 

 

 

 

Share Post :

Facebook
Skip to content