11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Burmistrz Gminy Mosina

zaprasza w dniu 11 listopada 2022 r., do udziału w gminnych uroczystościach z okazji

Narodowego Święta Niepodległości

Program:

18:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny (Kościół Parafialny pw. św. Mikołaja w Mosinie)

19:30 – Koncert dla Niepodległej z okazji Narodowego Święta Niepodległości
(Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4)

Wykonawcy:
Agnieszka Sokolnicka & Voytek Soko Sokolnicki

20:30 – Spotkanie okolicznościowe (Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4)

 

Burmistrz Gminy Mosina oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie, w imieniu społeczności Gminy Mosina, złożą kwiaty i zapalą znicze przed sarkofagiem Prezydenta Edwarda Raczyńskiego w Kościele Parafialnym
pw. św. Marcelina w Rogalinie oraz przed Pomnikiem Pamięci na Placu 20 Października w Mosinie.


Już niebawem,11 listopada wspaniały koncert dla miłośników muzyki wodewilowej. Projekt „Zabierz mnie dziś do operetki”, to koncert, na który złożą się najsłynniejsze arie z operetek, takie jak „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”, „Wielka sława to żart” i musicali, takie jak „Memory’, „Przetańczyć całą noc” i in.

Wykonawcy, para artystów, śpiewak i śpiewaczka, wprowadzą publiczność w magiczny, ale swojski świat znanych i lubianych melodii. Towarzyszyć im będzie na fortepianie pianista – konferansjer, który barwnym słowem i żartami nawiązującymi do tematyki utworów podtrzyma nieskrępowaną, swobodną atmosferę koncertu.

Wykonawcami będzie małżeński duet Agnieszka Sokolnicka & Voytek Soko Sokolnicki. Dwie indywidualności, dwa rożne glosy, obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu. W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki: od opery przez słynne tematy muzyki filmowej, rozrywkowej, musical, operetkę, aż do muzyki sakralnej. Ich niepowtarzalne, zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym. Potwierdzeniem ich umiejętności są zdobyte nagrody, setki zaśpiewanych koncertów oraz wciąż powiększające się grono fanów. Artyści wydali płytę CD zawierającą najsłynniejsze duety muzyki klasycznej. Duet współpracuje z Klassische Philharmonie NordWest i stanowi zupełnie nową jakość na współczesnym rynku muzycznym.

Prowadzący koncert Piotr Niewiedział – pianista związany z poznańską Akademią Muzyczną, od 2005 współpracujący z Filharmonią Poznańską w zakresie organizacji wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży, koordynator cyklu koncertowego dla szkół „Muzomobil”, współautor scenariuszy przedstawień muzycznych. Obecnie jest adiunktem i dyrektorem Instytutu Instrumentów Lutniczych w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest przede wszystkim pianistą – kameralistą współpracującym ze studentami klas skrzypiec, ale także prelegentem i organizatorem życia muzycznego. Wraz ze swoją żoną Anią, również pianistką tworzą duet fortepianowy La Valse’89.

Projekt współfinansowany przez Powiat Poznański.

 

Share Post :

Facebook
Skip to content